CM Mavit - Logo
Warszawa – Bielany

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 8:00 - 20:00

sob: 8:00 - 15:00

Warszawa – Ursynów

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

Katowice

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach

ul. Szopienicka 65, 40-431 Katowice (Nikiszowiec)

godziny pracy:

pon-nd: 8:00-20:00 infolinia; całodobowo - ostry dyżur

Biuro Zarządu
Centrum medyczne Mavit Sp. z o.o.
ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z:
Karol Tondera
Dyrektor Operacyjny Spółki

Badania ABR (BERA) w znieczuleniu ogólnym

Badanie ABR (z ang. Auditory Brainstem Response, lub inaczej BERA) – co nie jest możliwe w wielu innych placówkach leczniczych – w katowickim Szpitalu Specjalistycznym CM Mavit wykonywane jest także w znieczuleniu ogólnym. To bardzo ważna wiadomość, zwłaszcza dla niektórych rodziców. 

Badanie ABR (BERA) jest obiektywnym badaniem słuchu. Rejestruje słuchowe potencjały wywołane z pnia mózgu (ang. Auditory Brainstem Response). Wykonuje się je w celu określenia progu słyszenia pacjenta (stopień ubytku słuchu) oraz miejsca wystąpienia niedosłuchu. Można je stosować u wszystkich, bez względu na wiek. Zwyczajowo jest wykonywane u badanych we śnie fizjologicznym lub w stanie czuwania.

Jest jednak grono pacjentów – dzieci z niepełnosprawnością, dzieci ze stwierdzonym autyzmem bądź w trakcje diagnostyki oraz z niepełnosprawnością intelektualną – u których lepiej jest przeprowadzić to badanie w znieczuleniu ogólnym na bloku operacyjnym, indukując sen. I w katowickim Szpitalu Specjalistycznym CM MAVIT jest właśnie taka możliwość

ABR ma ogromne znaczenie w diagnostyce słuchu u dzieci, ponieważ jest to jedyne badanie obiektywne u dzieci, jakie można wykonać. Najistotniejszym jest jednak fakt, że istnieje także możliwość przeprowadzenia go w znieczuleniu ogólnym, co jest niezmiernie ważne dla rodziców, którzy mają niepełnosprawne dzieci.  

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub