Nowoczesny system VERION™ od maja w CM Mavit

Nowoczesny system nawigacji obrazowej VERION™ – amerykańskiej firmy Alcon – został od maja 2022 roku wprowadzony do użytku w CM Mavit, podczas operacji zaćmy ze wszczepem soczewek torycznych i wieloogniskowych.  

Jest to system, który w połączeniu z platformą Argos, umożliwia opracowywanie indywidualnych planów chirurgicznych operacji zaćmy dla pacjentów z astygmatyzmem oraz z planowanym wszczepem soczewek wieloogniskowych. Podczas operacji urządzenie wyświetla wcześniej wyliczone parametry w czasie rzeczywistym i nakłada je na obraz widziany przez chirurga w mikroskopie. VERION™ rekomenduje również lokalizację nacięcia podczas operacji, właściwe pozycjonowanie soczewki wewnątrzgałkowej a poprzez wyświetlanie linii nawigacyjnych bezpośrednio na oku pacjenta sprawia, że chirurg może wszczepić soczewkę do oka zapewniając jej precyzyjne, optymalne pozycjonowanie i centrację.


Dodatkowo w urządzeniu zastosowana jest technologia działająca na zasadzie „eye-tracking”, czyli zaprogramowane informacje podążają za gałką oczną i wszelkie niespodziewane ruchy oka nie zakłócają działania systemu.

Zastosowanie systemu VERION™  – w połączeniu z urządzeniem Argos – przełoży się na jeszcze bardziej przewidywalne efekty końcowe zabiegu a naszym Pacjentom zapewni najwyższe bezpieczeństwo procedury wszczepu soczewek wewnątrzgałkowych. 

Pozostałe aktualności

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub