CM Mavit - Logo
Warszawa – Bielany

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 8:00 - 20:00

sob: 8:00 - 15:00

Warszawa – Ursynów

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

Katowice

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach

ul. Szopienicka 65, 40-431 Katowice (Nikiszowiec)

godziny pracy:

pon-nd: 8:00-20:00 infolinia; całodobowo - ostry dyżur

Biuro Zarządu
Centrum medyczne Mavit Sp. z o.o.
ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z:
Karol Tondera
Dyrektor Operacyjny Spółki

Wywiad nt. korekcji wzroku w specjalnym dodatku tygodnika „Wprost”

W dodatku do cyfrowego wydania tygodnika „Wprost” pn. „Nowoczesna okulistyka” ukazał się wywiad z prof. dr hab. Markiem Rękasem „Pożegnać okulary. Na zawsze”. Rozmowa dotyczyła różnych możliwości korekcji wzroku.

„Potrafimy już skorygować prawie każdą wadę wzroku za pomocą chirurgii refrakcyjnej, wszczepienia soczewek fakijnych czy refrakcyjnej wymiany soczewki. Najważniejsze to dobrać odpowiednią metodę dla danego pacjenta” – powiedział w wywiadzie prof. dr hab. Marek Rękas.

W CM MAVIT oferujemy wszystkie powyższe możliwości korekcji wad wzroku. Nasi specjaliści są pionierami stosowania nowoczesnych metod w tej dziedzinie. W 2010 r. jako pierwsi w Polsce wykonali zabieg korekcji wzroku metodą FemtoLasik, a w 2013 r. – ponownie jako pierwsi w Polsce – zabieg najnowszej, trzeciej generacji metodą ReLEx Smile.


Profesor Marek Rękas jest pierwszym lekarzem w Polsce, którzy wszczepił tylnokomorowe soczewki fakijne (2015 r.). Są one stosowane m.in. w przypadku dużych wad wzroku od -20 do +10 dioptrii.


W wywiadzie nasz ekspert mówi m.in. o tym, na czym polega każda z metod i wymienia różnice między nimi. Podkreśla też znaczenie kwalifikacji do zabiegu oraz omawia proces rekonwalescencji. Wspomina również o kryteriach wyboru lekarza i placówki, którymi powinien kierować się pacjent decydujący się na trwałą korekcję wady wzroku.


Dodatek „Nowoczesna okulistyka” został opublikowany 10 grudnia br. w cyfrowym wydaniu „Wprost” oraz w serwisie www.zdrowie.wprost.pl, skąd można go bezpłatnie pobrać.

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub