Wywiad nt. korekcji wzroku w specjalnym dodatku tygodnika „Wprost”

W dodatku do cyfrowego wydania tygodnika „Wprost” pn. „Nowoczesna okulistyka” ukazał się wywiad z prof. dr hab. Markiem Rękasem „Pożegnać okulary. Na zawsze”. Rozmowa dotyczyła różnych możliwości korekcji wzroku.

„Potrafimy już skorygować prawie każdą wadę wzroku za pomocą chirurgii refrakcyjnej, wszczepienia soczewek fakijnych czy refrakcyjnej wymiany soczewki. Najważniejsze to dobrać odpowiednią metodę dla danego pacjenta” – powiedział w wywiadzie prof. dr hab. Marek Rękas.

W CM MAVIT oferujemy wszystkie powyższe możliwości korekcji wad wzroku. Nasi specjaliści są pionierami stosowania nowoczesnych metod w tej dziedzinie. W 2010 r. jako pierwsi w Polsce wykonali zabieg korekcji wzroku metodą FemtoLasik, a w 2013 r. – ponownie jako pierwsi w Polsce – zabieg najnowszej, trzeciej generacji metodą ReLEx Smile.


Profesor Marek Rękas jest pierwszym lekarzem w Polsce, którzy wszczepił tylnokomorowe soczewki fakijne (2015 r.). Są one stosowane m.in. w przypadku dużych wad wzroku od -20 do +10 dioptrii.


W wywiadzie nasz ekspert mówi m.in. o tym, na czym polega każda z metod i wymienia różnice między nimi. Podkreśla też znaczenie kwalifikacji do zabiegu oraz omawia proces rekonwalescencji. Wspomina również o kryteriach wyboru lekarza i placówki, którymi powinien kierować się pacjent decydujący się na trwałą korekcję wady wzroku.


Dodatek „Nowoczesna okulistyka” został opublikowany 10 grudnia br. w cyfrowym wydaniu „Wprost” oraz w serwisie www.zdrowie.wprost.pl, skąd można go bezpłatnie pobrać.

Pozostałe aktualności

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykfalikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub