CM Mavit - Logo
Warszawa – Bielany

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 8:00 - 20:00

sob: 8:00 - 15:00

Warszawa – Ursynów

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

Warszawa – Wola

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

sob: (wybrane) 08:00 - 15:00

Katowice

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach

ul. Szopienicka 65, 40-431 Katowice (Nikiszowiec)

godziny pracy:

pon-nd: całodobowo

Biuro Zarządu
Centrum medyczne Mavit Sp. z o.o.
ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z:
Karol Tondera
Dyrektor Operacyjny Spółki

Leczenie zaćmy – nowoczesny sprzęt

W Szpitalu Specjalistycznym CM MAVIT w Warszawie podczas planowania i wykonywania operacji zaćmy stosowane są dwa systemy nowej generacji: Image Guided System oraz Vision System.

Image Guided System

Ma zastosowanie zarówno podczas badań przedoperacyjnych, jak i w czasie trwania operacji. System wspomaga chirurga w przygotowaniu planu procedury, włącznie z wyborem soczewki wewnątrzgałkowej oraz wyliczeniem jej mocy. Podczas operacji urządzenie wyświetla wcześniej wyliczone parametry w czasie rzeczywistym i nakłada je na obraz widziany przez chirurga w mikroskopie. System wskazuje np. lokalizację cięć oraz oś wszczepu soczewki wewnątrzgałkowej, zapewniając jej precyzyjne pozycjonowanie i centrację. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano technologię działającą na zasadzie „eye-tracking”, gdzie zaprogramowane informacje podążają za gałką oczną i wszelkie niespodziewane ruchy oka nie zakłócają działania systemu.

Vision System

Jest to platforma wykorzystywania podczas operacji  Odpowiednio zaprogramowany system zapewnia utrzymanie stałego (uprzednio ustalonego) ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zwiększa to komfort operatora, który może skoncentrować się na procedurze zabiegu. Dodatkowo urządzenie posiada specjalnie zaprojektowany tip, który umożliwia usuwanie zaćm o większych stopniach twardości, bez wyraźnego ryzyka poparzenia rogówki. Stosowanie urządzenia podczas operacji praktycznie eliminuje możliwość powstania poważnych powikłań pooperacyjnych, m.in. pęknięcia tylnej torebki.

Wymienione systemy pozwalają na zautomatyzowanie tych elementów procedury, które wykonywane ręcznie mogą być obarczone potencjalnym błędem.

Jednorazowe zestawy chirurgiczne

Centrum Medyczne MAVIT jest jednym z pierwszych ośrodków okulistycznych w Polsce, w którym podczas przeprowadzania zabiegów usunięcia zaćmy, wprowadzono jednorazowe zestawy chirurgiczne. Zestawy te zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby chirurgii okulistycznej, w szczególności w zabiegach usuwania zaćmy.

Zawierają wszystkie jednorazowe, jałowe materiały medyczne i akcesoria sprzętowe, wstępnie przygotowane (rozpakowane), niezbędne przy usuwaniu zaćmy, zestawione w uzgodnionej kolejności w opakowaniu jednostkowym.

Stosowanie takich zestawów zapewnia wysoki standard realizacji zabiegu oraz bezpieczeństwa jego wykonania.

Powiązane artykuły

Zaćma
Leczenie zaćmy – co warto wiedzieć

Leczenie zaćmy jest wyłącznie chirurgiczne. Obecnie najczęściej stosowaną metodą usunięcia zaćmy jest fakoemulsyfikacja, czyli ultradźwiękowe rozdrobnienie zmętniałej soczewki.…

czytaj więcej
Zaćma
Lecznie zaćmy – stosowane soczewki

Wszystkie wszczepiane przez nas soczewki są jednoczęściowe, cienkie, elastyczne – charakteryzują się wysokim stopniem zwijalności, dzięki czemu mogą…

czytaj więcej
Zaćma
Przed operacją zaćmy – informacje dla Pacjenta

Wizyta kwalifikacyjna W trakcie kwalifikacji wykonywane są następujące badania i konsultacje: diagnoza choroby,podstawowe badania okulistyczne (komputerowe badanie wzroku,…

czytaj więcej
Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub