CM Mavit - Logo
Warszawa – Bielany

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 8:00 - 20:00

sob: 8:00 - 15:00

Warszawa – Ursynów

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

Katowice

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach

ul. Szopienicka 65, 40-431 Katowice (Nikiszowiec)

godziny pracy:

pon-nd: 8:00-20:00 infolinia; całodobowo - ostry dyżur

Biuro Zarządu
Centrum medyczne Mavit Sp. z o.o.
ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z:
Karol Tondera
Dyrektor Operacyjny Spółki

Konsultacje oraz pozostałe zabiegi i operacje

W CM MAVIT oferujemy specjalistyczne konsultacje z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej. Wykonywane są również zabiegi ambulatoryjne w zakresie chirurgii stomatologicznej oraz operacje w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.

main-serveces-img

W CM MAVIT oferujemy specjalistyczne konsultacje z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej. Wykonywane są również zabiegi ambulatoryjne w obrębie chirurgii stomatologicznej oraz operacje w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.

Chirurgia szczękowa

Chirurg szczękowy to lekarz zajmujący się zabiegami z zakresu stomatologii. Do typowych operacji w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej zalicza się:

 • usuwanie zębów z zębodołów; 
 • resekcję wierzchołków korzeni; 
 • usuwanie korzeni; 
 • stabilizację kości;
 • transpozycję zębów.

Zabiegi wymagające poważniejszej ingerencji ze strony lekarza należą raczej do rzadkości, jednak ich poprawne przeprowadzenie ma ogromne znaczenie – zwłaszcza w przypadku pacjentów ze zniekształceniami czaszki, np. w wyniku wypadku. Jeśli stomatolog lub chirurg plastyczny nie są w stanie pomóc poszkodowanemu, zwykle zajmuje się tym chirurg szczękowy.

Operacje w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej

Poza standardowymi konsultacjami z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w naszym Szpitalu wykonujemy:

 • rekonstrukcje kości twarzoczaszki;
 • chirurgiczne korekcje kostnych wad zgryzu;
 • remodeling kości;
 • operacyjne leczenie złamań kości w obrębie twarzoczaszki;
 • operacyjne leczenie urazów zębów i wyrostków zębodołowych;
 • wyłuszczanie dużych torbieli;
 • chirurgiczne leczenie nowotworów;
 • przeszczepy kości twarzoczaszki;
 • leczenie stanów zapalnych kości;
 • operacje zatok szczękowych;
 • operacje na nerwach czaszkowych;
 • inne operacje kości twarzoczaszki.

System śródoperacyjnego monitorowania nerwów

W Szpitalu Specjalistycznym CM MAVIT w Katowicach podczas przeprowadzania wybranych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej stosowany jest nowoczesny system śródoperacyjnego monitorowania nerwów (neuromonitoring).

Urządzenie składa się z monitora oraz elektrod. Podczas operacji za pomocą elektrody tworzone są mapy struktur nerwowych danego pacjenta. Dzięki czemu system umożliwia precyzyjną lokalizację nerwów i kontrolowanie czynności w trakcie procedury, informując operatora za pomocą sygnałów dźwiękowych o zbliżaniu się narzędziami do miejsca występowania nerwów. Neuromonitoring wspomaga procedurę wycięcia zmian chorobowych, przy minimalnym narażeniu zdrowych tkanek. System śródoperacyjnego monitorowania nerwów weryfikuje integralności nerwu jeszcze przed zakończeniem zabiegu.

Pełna kontrola nad przebiegiem operacji, jaką zyskuje operator podczas stosowania neuromonitoringu, zwiększa skuteczność procedury oraz przewidywalność zabiegu, co w konsekwencji pozwala uniknąć ryzyka powikłań związanych z uszkodzeniem nerwów, m.in.: chrypki oraz przejściowego lub stałego bezgłosu.

Leczenie wad zgryzu lub urazów powypadkowych 

Niektóre wady zgryzu bezwzględnie wymagają chirurgicznej interwencji. Chirurgia szczękowo-twarzowa przychodzi z pomocą szczególnie przy wysunięciu żuchwy, zgryzie otwartym czy zwężeniu szczęki. Tego typu nieprawidłowości mogą wynikać z niewłaściwej budowy brody, którą można skorygować jedynie w ramach zabiegu.

Pacjenci, którzy doznali urazów w wyniku wypadków, bardzo często poddawani są operacjom w ramach chirurgii szczękowej. Nierzadko jest to dla nich jedyna nadzieja na powrót do normalnego wyglądu lub zdrowia. Tego typu zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Nasi specjaliści wykorzystują odpowiednio dopasowane protezy, szyny oraz mikropłytki. Dzięki nim możliwe jest jak najwierniejsze odtworzenie pierwotnego kształtu kości pacjenta.

Chirurgia twarzowo-szczękowa – bardziej skomplikowane zabiegi

Chirurgia szczękowa może być rozwiązaniem problemu torbieli czy guzów w miejscach, do których dostęp zwykłymi metodami stomatologicznymi nie jest możliwy. Chirurg szczękowy będzie też w stanie wyleczyć stany zapalne kości, które wynikają z uszkodzeń uzębienia. Występowanie nowotworów w obrębie twarzoczaszki także angażuje zespół chirurgii twarzowo-szczękowej. Są to najczęściej guzy kości szczęk, nowotwory zębopochodne lub zaburzenia kostne czaszki.

lekarze

Nasi specjaliści zajmą się Twoim

dr n. med.
Lidia Mazur-Psonka

specjalista chirurgii szczękowej, specjalista chirurgii stomatologicznej

Katowice
Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub