lek. Aleksandra Kicińska

specjalista chorób oczu

W Centrum Medycznym Mavit, lek. Aleksandra Kicińska zajmuje się:

Laserowa korekcja wad wzrokuDrobne zabiegi

Specjalista Okulistyki, Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie studiowała w ramach programu wymiany zagranicznej.
W 2020 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie Okulistyki.

Doświadczenie zawodowe
Od 2015 roku aż do teraz związana jest z Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie ukończyła szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury, a obecnie pracuje jako Starszy Asystent w zespole zajmującym się chirurgią plastyczną, onkologiczną i rekonstrukcyjną aparatu ochronnego oka oraz chirurgią dróg łzowych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem powiek oraz dróg łzowych. Wykonuje zabiegi na aparacie ochronnym oka. W kręgu zainteresowań Pani Doktor znajduje się też diagnostyka i leczenie chorób powodujących wady refrakcji, w tym stożka rogówki.

Pani Doktor wyniki swojej pracy zawodowej przedstawia podczas wykładów i kursów na sympozjach w Polsce i zagranicą, jest współautorem publikacji w punktowanych czasopismach zagranicznych. Jej zainteresowania naukowe obejmują biomechaniczne właściwości rogówki i ich wpływ na możliwości diagnostyczne i leczenie chorób oka.

Z Centrum Medycznym MAVIT współpracuje od 2017 roku. Wykonuje tu drobne zabiegi na aparacie ochronnym oka.

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (CAE), niemiecki: średnio zaawansowany

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub