lek. Olga Czyżewska

specjalista chorób oczu

W Centrum Medycznym Mavit, lek. Olga Czyżewska zajmuje się:

AMDCukrzycowy obrzęk plamkiLaseroterapia siatkówki

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:
Ukończyła I wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (w 2009 r). W latach 2010 r – 2018 r zrobiła specjalizację z okulistyki w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie oraz odbyła praktykę w II Wydziale Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Od 2010 roku jest członkim Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2019 roku pracuje w SPKSO na stanowisku starszego asystenta (specjalista okulistyki).
Specjalizacja:
Specjalizuje się w prowadzeniu i leczeniu pacjentów z chorobami okulistycznymi, takimi jak: jaskra, zaćma, zapalenie błony naczyniowej, retinopatia cukrzycowa, retinopatia w chorobach naczyniowych siatkówki, AMD, laseroterapia przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej (kapsulotomia, irydotomia, fotokoagulacja siatkówki).
Wykonuje i interpretuje badania, w tym: ultrasonografię gałki ocznej (USG), OCT siatkówki, Angio-OCT siatkówki, pole widzenia. Ponadto kwalifikuje i podaje iniekcje anty-VEGV do ciała szklistego.
Zajmuje się także leczeniem zapalenia brzegów powiek, w tym spowodowanych zakażeniem Nużeńcem, mikroskopowym badaniem rzęs w kierunku zakażenia Nużeńcem, diagnostyką i leczeniem zespołu suchego oka, badaniem refrakcji oraz doborem korekcji okularowej
Znajomość języków obcych: j. rosyjski, j. angielski.
Od lutego 2022 współpracuje z CM Mavit.

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub