Aktualności

Nowa soczewka wewnątrzgałkowa PanOptix® Toric dostępna w CM MAVIT

2017-08-30

Zaćma

W Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie, jako jednym z niewielu ośrodków w Polsce, proponowana jest najnowocześniejsza wewnątrzgałkowa soczewka multifokalna drugiej generacji – AcrySof® IQ PanOptix® Toric – do wszczepiania podczas operacji usunięcia zaćmy. Implant ten został zaprojektowany, aby zapewnić osobom po operacji zaćmy bardzo dobrą jakość widzenia nie tylko z bliska i z daleka, lecz także z odległości pośredniej – 60 cm – najbardziej dogodnej do wykonywania wielu codziennych czynności, takich jak np. praca przy komputerze czy czytanie.

Dotychczas dostępne na rynku soczewki multifokalne pozwalały na widzenie pośrednie w odległości 80 cm (czyli takiej, jaką dają wyciągnięte ręce osoby o wzroście 205 cm). Soczewki multifokalne drugiej generacji są także w mniejszym stopniu zależne od rozmiaru źrenicy – pozwala to na osiągnięcie dobrej jakości widzenia w różnych warunkach oświetlenia. Dodatkowo model PanOptix® Toric jednocześnie koryguje astygmatyzm, przywracając całkowity komfort widzenia osobom cierpiący na tę wadę wzroku, bez konieczności stosowania korekcji okularowej po operacji zaćmy.


Soczewka PanOptix® Toric zapewnia:

  • zadowalające widzenie zarówno do bliży oraz dali, jak i do odległości pośredniej (ok. 60 cm)
  • zbliżone do naturalnego przejście z widzenia bliży do widzenia pośredniego i dali
  • pełną korekcję starczowzroczności, niezależnie od warunków oświetlenia i rozmiaru źrenicy
  • jednoczesną korekcję astygmatyzmu.

Soczewka multifokalna drugiej generacji PanOptix® Toric to przełom w chirurgii zaćmy – zapewnia jak najbardziej zbliżony do naturalnego sposób widzenia oraz przywraca komfort życia po operacji usunięcia zaćmy – ograniczając lub eliminując konieczność stosowania okularów po zabiegu.

O wyborze soczewki wszczepianej podczas zabiegu usunięcia zaćmy decyduje lekarz wspólnie z Pacjentem. Wybór sposobu realizacji usługi (komercyjnie lub w ramach NFZ) determinuje, jaki rodzaj soczewki może zostać zaproponowany przez lekarza. Najnowocześniejsze implanty soczewkowe mogą być oferowane osobom decydującym się na zabieg zaćmy w ramach usług komercyjnych. W czasie procedury wykonywanej w ramach NFZ implantowana jest standardowa soczewka jednoogniskowa, która spełnia wymogi dobrego widzenia jedynie z bliska lub z daleka, bez korekcji astygmatyzmu, wówczas po operacji konieczne jest stosowanie okularów.

Do góry