Aktualności

Podczas stanu epidemii, w CM Mavit w stopniu znaczącym ograniczony zostanie zakres usług diagnostycznych oraz operacyjnych

2020-03-12

Komunikat

Informujemy, iż w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, a co za tym idzie działań przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, CM MAVIT podjęło kroki  w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa naszych Pacjentów: wprowadziliśmy dodatkowe procedury na terenie naszych placówek a od dnia 17.03.2020 r do odwołania, w stopniu znaczącym ograniczony zostanie zakres świadczonych usług zarówno diagnostycznych jak i operacyjnych.

O dalszym postępowaniu w związku z  umówionymi wizytami oraz zabiegami, będziemy Państwa informować na bieżąco drogą telefoniczną.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z ograniczeniami wprowadzonymi w dniu 16.03.2020 r na terenie placówek CM MAVIT.

Ograniczenie osób mogących przebywać na terenie ośrodków CM MAVIT jedynie do Pacjentów, za wyjątkiem:

  • Pacjentów niepełnoletnich - dopuszczalna obecność jednego opiekuna;
  • Pacjentów pełnoletnich niesamodzielnych - dopuszczalna obecność jednego opiekuna.

Ograniczenie osób odwiedzających na terenie ośrodków CM Mavit:

  • całkowite wstrzymanie odwiedzin Pacjentów pełnoletnich we wszystkich oddziałach Szpitala w  Katowicach,
  • ograniczenie odwiedzin Pacjentów niepełnoletnich we wszystkich oddziałach Szpitala w Katowicach do jednego opiekuna.

Jeśli:

  • u Pacjenta występuje: gorączka, kaszel lub duszność, prosimy o kontakt w celu przełożenia terminu wizyty w naszym ośrodku,
  • Pacjent w ciągu ostatnich 14 dni przebywał za granicą lub miał bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, prosimy o kontakt telefoniczny i przełożenie terminu wizyty w naszym ośrodku.

Pacjencie, poznaj fakty na temat koronawirusa!

Wirus przenosi się drogą kropelkową lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami Pacjenta. Nie można również wykluczyć szerzenia się zakażenia drogą fekalno-oralną. Możliwe, choć mniej prawdopodobne jest zakażenie się poprzez kontakt pośredni ze sprzętami i powierzchniami skażonymi wirusem.

Objawy:

Najczęstsze objawy to gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem. Towarzyszy temu ogólne zmęczenie. Niektórzy Pacjenci mogą mieć katar, ból gardła, mięśni lub biegunkę. Objawy te są zwykle łagodne i rozwijają się stopniowo. Większość ludzi (około 80%) dochodzi do siebie po chorobie bez konieczności specjalistycznego leczenia. Osoby z gorączką, kaszlem i trudnościami w oddychaniu powinny zwrócić się o pomoc medyczną. Objawy kliniczne zawsze muszą być powiązane z pobytem w kraju dotkniętym epidemią.

Jak chronić się przed zakażeniem?

  • Regularnie i dokładnie myj ręce wodą z mydłem, a jeśli nie masz możliwości dezynfekuj dłonie środkiem alkoholowym, zwłaszcza przed i po wyjściu z pracy, przed posiłkami, po wyjściu z toalety. Dlaczego? Mycie rąk mydłem i wodą lub ich dezynfekcja zabija wirusy.
  • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od każdego kto kaszle lub kicha. Dlaczego? Kiedy ktoś kaszle lub kicha, rozpyla małe kropelki płynu z nosa lub ust, które mogą zawierać wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko chorej osoby, możesz go wdychać.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Dlaczego? Dłonie mają kontakt z wieloma powierzchniami, na których mogą być wirusy. Zanieczyszczone ręce mogą przenieść wirusa do oczu, nosa lub ust, a stamtąd do wnętrza organizmu i spowodować zachorowanie.
  • Przestrzegaj higieny dróg oddechowych. Podczas kaszlu lub kichania zakrywaj usta i nos wewnętrzną stroną zgiętego łokcia lub chusteczką. Następnie natychmiast wyrzuć zużytą chusteczkę do kosza i umyj ręce. Dlaczego? Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową.

Najnowsze wytyczne oraz sprawdzone informacje na temat sytuacji w Polsce związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, znajdziecie Państwo pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus


Do góry