Aktualności

PROMOCJA CENOWA! Soczewki fakijne – szybka, bezpieczna i odwracalna metoda korekcji wad wzroku

2021-05-01

„Soczewki fakijne - promocja” obowiązuje w terminie 1.05-31.07.2021 r. i obejmuje zniżki na zabiegi wszczepienia soczewek fakijnych.

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

 • odbycie zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej w terminie 1.05-31.07.2021 r.

Na czym polega zabieg wszczepienia soczewki fakijnej?

Technika ta polega na wszczepieniu, poprzez niewielkie nacięcie w przestrzeń między tęczówką a soczewką własną, sztucznej cienkiej soczewki, korygującej wady wzroku (bez usuwania i naruszania naturalnej soczewki). Jest to rozwiązanie adresowane przede wszystkim do pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem, ale również do pacjentów ze zdiagnozowanym stożkiem rogówki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa kilka minut i jest w pełni odwracalny.

Soczewka VISIAN ICL przeznaczona jest do korekcji:

 • krótkowzroczności w zakresie mocy od -0,5 D do -20 D
 • nadwzroczności w zakresie mocy od +0,5 D do +10 D
 • astygmatyzmu w zakresie mocy do 6 D

Miejsce osadzenia soczewki VISIAN ICL – za tęczówką – powoduje najlepszą ochronę śródbłonka ze wszystkich dostępnych soczewek fakijnych.

Implantacja soczewki fakijnej (w odróżnieniu od innych metod, w tym metod laserowych) jest zabiegiem odwracalnym, bowiem soczewkę można zawsze usunąć!

Możesz być kandydatem do chirurgicznej korekcji wady wzroku przy wykorzystaniu soczewki fakijnej, jeśli:

 • skończyłeś 20 lat
 • masz stabilną wadę wzroku od co najmniej roku
 • masz krótkowzroczność (w zakresie mocy od -0,5 D do -20 D), nadwzroczność (w zakresie mocy od +0,5 D do +10 D) bądź astygmatyzm (w zakresie mocy do 6 D)
 • zostałeś zdyskwalifikowany z zabiegu laserowej korekcji wzroku ze względu na:
  - suche oko
  - zbyt cienką rogówkę
  - stożek rogówki, który jest u Ciebie stabilny

Znakomici specjaliści w CM MAVIT:

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT Warszawa-Bielany:

Zabiegi wszczepiania soczewek fakijnych w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT Warszawa-Bielany wykonuje prof. dr hab. n. med. Marek Rękas. Zastępca dyrektora ds. naukowych Wojskowego Instytutu Me­dycznego. Konsultant krajowy ds. okulistyki. Lekarz, który jako pierwszy w Polsce, wszczepił tylnokomorową soczewkę fakijną a w 2015 r. i 2019 r. otrzymał wyróżnienie od firmy STAAR (producenta soczewek fakijnych) za największą liczbę wszczepów soczewek fakijnych w Polsce w tych latach.

Kwalifikacje do zabiegów wszczepienia soczewek fakijnych wykonuje:

lek. Rafał Pawlik Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Starszy asystent w Klinice Okulistyki WIM w Warszawie. Lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka. Doktor posiada wieloletnie doświadczenie w kwalifikacji i kalkulacji soczewek fakijnych EVO ICL, za co otrzymał wyróżnienie od firmy STAAR w 2019 r.

lek. Robert Gilewski Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specjalizację z dziedziny okulistyki odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne potwierdził, zdobywając Dyplom Europejskiej Rady Okulistyki (EBOD) w Paryżu. 

Kwalifikuje pacjentów na zabiegi usunięcia zaćmy w ramach NFZ, zabiegi komercyjne z użyciem soczewek klasy premium, refrakcyjną wymianę soczewek, wszczep soczewek fakijnych. 

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach:

Zabiegi wszczepiania soczewek fakijnych w Szpitalu Specjalistycznym CM MAVIT w Katowicach wykonuje dr n. med. Witold Korzekwa. Specjalista chorób oczu, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor rozprawy doktorskiej: „Ocena skuteczności laseroterapii klinicznie znamiennego obrzęku plamki w przebiegu nieproliferacyjnej retinopatii cukrzycowej”. Uczestnik wielu polskich i zagranicznych kursów i szkoleń.

Specjalizuje się w chirurgii zaćmy, jaskry. Wykonuje zabiegi witreoretinalne, laseroterapię przedniego odcinka gałki ocznej.

Warunki „Soczewki fakijne - promocja”

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

 • odbycie zabiegu w terminie 1.05-31.07.2021 r.

Miejsce wykonywania zabiegów:

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT przy ul. Podleśnej 61, 01-673 Warszawa

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT przy ul. Szopienickiej 65, 40-431 Katowice

Do góry