Aktualności

PROMOCJA CENOWA! Soczewki fakijne – szybka, bezpieczna i odwracalna metoda korekcji wad wzroku.

2020-06-03

„Promocja Lato – soczewki fakijne” obowiązuje w terminie 3.06.2020 r. – 31.07.2020 r. i obejmuje zniżki na kwalifikacje i zabiegi wszczepienia soczewek fakijnych wg. poniższego cennika:
soczewki fakijne

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

  • odbycie kwalifikacji do 31.07.2020 r. oraz odbycie zabiegu do 31.08.2020 r.

Na czym polega zabieg wszczepienia soczewki fakijnej?

Technika ta polega na wszczepieniu, poprzez niewielkie nacięcie w przestrzeń między tęczówką a soczewką własną, sztucznej cienkiej soczewki, korygującej wady wzroku (bez usuwania i naruszania naturalnej soczewki). Jest to rozwiązanie adresowane przede wszystkim do pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem, ale również do pacjentów ze zdiagnozowanym stożkiem rogówki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa kilka minut i jest w pełni odwracalny.


soczewki fakijne

Soczewka VISIAN ICL przeznaczona jest do korekcji:

  • krótkowzroczności w zakresie mocy od -0,5D do -23,5D
  • nadwzroczności w zakresie mocy od +0,5D do +10,0D
  • astygmatyzmu w zakresie mocy do 6,0D

Miejsce osadzenia soczewki VISIAN ICL – za tęczówką – powoduje najlepszą ochronę śródbłonka ze wszystkich dostępnych soczewek fakijnych.

Implantacja soczewki fakijnej (w odróżnieniu od innych metod, w tym metod laserowych) jest zabiegiem odwracalnym, bowiem soczewkę można zawsze usunąć!

Możesz być kandydatem do chirurgicznej korekcji wady wzroku przy wykorzystaniu soczewki fakijnej, jeśli:

  • skończyłeś 21 lat
  • masz stabilną wadę wzroku od co najmniej roku
  • masz krótkowzroczność (w zakresie mocy od -0,5D do -23,5D), nadwzroczność (w zakresie mocy od +0,5D do +10,0D) bądź astygmatyzm (w zakresie mocy do 6,0D)

Znakomici specjaliści w CM MAVIT:

Zabiegi wszczepiania soczewek fakijnych w CM MAVIT wykonuje prof. dr hab. n. med. Marek Rękas. Zastępca dyrektora ds. naukowych Wojskowego Instytutu Me­dycznego. Konsultant krajowy ds. okulistyki. Lekarz, który jako pierwszy w Polsce, wszczepił tylnokomorową soczewkę fakijną a w 2015 r. i 2019 r. otrzymał wyróżnienie od firmy STAAR (producenta soczewek fakijnych) za największą liczbę wszczepów soczewek fakijnych w Polsce w tych latach.

Kwalifikacje do zabiegów wszczepienia soczewek fakijnych w CM MAVIT wykonują:

lek. Rafał Pawlik Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Starszy asystent w Klinice Okulistyki WIM w Warszawie. Lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka. Doktor posiada wieloletnie doświadczenie w kwalifikacji i kalkulacji soczewek fakijnych EVO ICL, za co otrzymał wyróżnienie od firmy STAAR w 2019 r.

lek. Dominik Bronicki Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, wychowanek i wieloletni pracownik Kliniki Okulistycznej Wojskowego Instytutu Medycznego. Lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka, który od 12 lat zajmuje się m.in. kwalifikacją pacjentów do wszczepów soczewek wewnątrzgałkowych.


Warunki „Promocji Lato – soczewki fakijne”

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

  • odbycie kwalifikacji od 3.06.2020 r. do 31.07.2020 r. oraz odbycie zabiegu do 31.08.2020 r.

Miejsce wykonywania zabiegów:

  • Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT przy ul. Podleśnej 61, 01-673 Warszawa
Do góry