Aktualności

SMILE uznany za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod laserowej korekcji wzroku na świecie

2017-04-25

Nowoczesna metoda ReLEx® SMILE całkowicie spełniła rygorystyczne standardy obowiązujące w medycynie wojskowej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

CM MAVIT w Warszawie, jako pierwszy ośrodek w Polsce, rozpoczęło w 2013 r. wykonywanie zabiegów laserowej korekcji wzroku innowacyjną metodą ReLEx® SMILE.

SMILE to nowy etap w chirurgii refrakcyjnej i krok w kierunku zabiegów bez tworzenia płatka czy usuwania nabłonka rogówki. Jest to metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego, której innowacyjność polega na wykorzystaniu wyłącznie lasera femtosekundowego VisuMax®. W metodzie tej zmiana krzywizny rogówki następuje na skutek wycięcia laserem określonej warstwy rogówki, zwanej soczeweczką (ang. lenticule), o grubości i kształcie zależnym od rodzaju wady wzroku. Soczeweczka usuwana jest przez niewielkie (od 2-3 mm) nacięcie. Nie ma konieczności wytwarzania płatka rogówki, a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss.

Obecnie innowacyjna technika ReLEx® SMILE w CM MAVIT wykorzystywana jest do korekcji krótkowzroczności od -0,5D do -10D i astygmatyzmu krótkowzrocznego od -0,25D do -5D.

Metodę ReLEx® Smile wyróżnia precyzja wykonania, jednoetapowość i zminimalizowane ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Zaletami tej metody są:

  • wykorzystanie tylko lasera femtosekundowego
  • brak konieczności tworzenia płatka rogówki
  • o wiele mniejsze objawy suchego oka po zabiegu
  • zdecydowanie mniejszy ból pooperacyjny.
Informacje nt. metody: Metoda ReLEx® SMILE.

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółami obecnie obowiązującej Promocji „Dla Ciebie na usługi związane z laserową korekcją wzroku: Skorzystaj z promocji dla Ciebie i pozbądź się wady wzroku.

Do góry