Aktualności

Szpital Specjalistyczny CM MAVIT w Warszawie najlepszym prywatnym ośrodkiem okulistycznym w Polsce

2017-06-22

W Rankingu Szpitali 2017 placówki oceniano w kategoriach: Najlepszy Szpital, Zaćma, Jaskra, Odwarstwienie siatkówki. Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie zajął czołowe miejsce w kategorii Najlepsze szpitale, wyprzedzając kilkadziesiąt ośrodków okulistycznych z całej Polski i zyskując najwyższą pozycję pośród prywatnych placówek. Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach znalazł się w pierwszej trójce ośrodków stosujących najlepsze rozwiązania medyczne w leczeniu odwarstwienia siatkówki. Jak wynika z rankingu Szpitale CM MAVIT w Warszawie i w Katowicach są także placówkami oferującymi jedne z najnowocześniejszych sposobów leczenia zaćmy i jaskry. Ośrodki prywatne są doskonałą alternatywą dla szpitali publicznych, w których z roku na rok wzrasta czas oczekiwania na wykonanie poszczególnych procedur okulistycznych.

 „Najwyższa pozycja w rankingu „Wprost” wśród szpitali prywatnych bardzo nas cieszy, przede wszystkim dlatego że potwierdza właściwy kierunek dotychczasowych działań. Każdy nasz krok zmierza do tego, aby jak najefektywniej przywracać komfort w widzeniu, a tym samym polepszać jakoś życia Pacjentów z problemami okulistycznymi.” – mówi dr Andrzej Mądrala, Prezes Zarządu Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o.

Centrum Medyczne MAVIT nieustannie inwestuje w nowoczesny sprzęt, oferując Pacjentom najnowsze i najskuteczniejsze technologicznie rozwiązania medyczne. W Szpitalu w Warszawie, jako jednym z niewielu ośrodków w Polsce, podczas przeprowadzania operacji usunięcia zaćmy stosowane są nowoczesne urządzenia firmy Alcon: VERION™ Image Guided System oraz Centurion® Vision System. Wykorzystywanie tych sprzętów wpływa na znaczne podwyższenie jakości wykonywanej operacji oraz zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność tej procedury. Podczas zabiegu usunięcia zaćmy wszczepiane są najnowocześniejsze soczewki wewnątrzgałkowe, które mogą przywrócić komfort widzenia sprzed choroby, a nawet go poprawić. 

W Szpitalu CM MAVIT w Warszawie przeprowadzane są innowacyjne zabiegi z grupy mikroinwazyjnej chirurgii jaskry z wykorzystaniem implantów: iStent, Hydrus, XEN. Procedury tego typu mogą być wykonywane u Pacjentów nawet we wczesnym stadium jaskry – spowalniając jej rozwój i przywracając chorym zadowalającą jakość widzenia. W Szpitalu w Warszawie stosowana jest także nowoczesna metoda leczenia stożka rogówki – wszczepianie pierścieni śródrogówkowych z wykorzystaniem lasera femtosekundowego. Od 2016 r. w placówce Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie oferowany jest innowacyjny zabieg wszczepiania plamkowej soczewki Schariotha, która pozwala na poprawienie komfortu życia Pacjentów z suchą postacią AMD i wszczepioną sztuczną soczewką wewnątrzgałkową.

Placówka Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach realizuje procedurę małoinwazyjnej chirurgii jaskry – endoskopową cyklofotokoagulację (ECP). Szpital w Katowicach to także jeden z nielicznych ośrodków na Śląsku przeprowadzających zabieg laserowego udrażniania dróg łzowych (przezkanalikowa laserowa dakrocystorhinostomia – LDCR).

Szpitale Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie i w Katowicach oferują najnowsze rozwiązania medyczne w dziedzinie nowoczesnej okulistyki, poprawiając jakość widzenia i komfort życia Pacjentów.

Ranking Szpitali 2017 opracowany został przez Centrum Konsultacyjne Medical wydawnictwa Termedia, od ponad 10 lat zajmującego się oceną jakości usług medycznych w Polsce. Ankiety sprawdzające jakość usług realizowanych przez ośrodki okulistyczne zostały opracowane przez ekspertów w dziedzinie okulistyki – pracowników NFZ, profesorów, konsultantów wojewódzcy i krajowych.

Ranking Szpitali 2017
Do góry