Okulistyka dziecięca

Centrum Medyczne Mavit zapewnia pełną opiekę okulistyczną również najmłodszym Pacjentom, w tym dzieciom przedwcześnie urodzonym, dla których tak ważna jest opieka okulistyczna i wczesne rozpoznanie wady wzroku, niedowidzenia, zeza, oczopląsu, w celu szybkiego podjęcia odpowiedniego leczenia.

 

main-serveces-img
W naszym ośrodku na warszawskim Ursynowie oferujemy konsultacje i ćwiczenia ortoptyczne dla dzieci – pomocne w leczeniu m.in. niedowidzenia oraz zeza jawnego i ukrytego. W Szpitalu Specjalistycznym w Katowicach oferujemy natomiast leczenie chirurgiczne zaćmy dziecięcej, zeza, chorób siatkówki czy niewydolności dróg łzowych. Wczesne wykrycie zaburzeń wzroku daje szanse na odzyskanie prawidłowych funkcji narządu wzroku w wyniku leczenia. Do najczęstszych problemów okulistycznych u dzieci należą:
  • wady wzroku – krótkowzroczność, nadwzroczność, niezborność (astygmatyzm).
  • różnowzroczność – jest to występowanie dużej różnicy wady wzroku między okiem lewym i prawym. Może to prowadzić do „rozleniwienia” oka z większą wadą, a to z kolei powoduje niedowidzenia.
  • zez – choroba polegająca na nierównoległym ustawieniu oczu. Zez może występować od urodzenia. Może ujawnić się dopiero między 6 miesiącem a 7 rokiem życia dziecka – jest to tzw. zez akomodacyjny, związany z nadwzrocznością.
  • nieprawidłowe widzenie obuoczne – czyli brak postrzegania głębi obrazu. Problem ten występuje u dzieci z niewyrównaną wadą wzroku, różnowzrocznością lub zezem.
Wczesne wykrycie zaburzeń wzroku daje szanse na odzyskanie prawidłowych funkcji narządu wzroku w wyniku leczenia.
baza wiedzy

Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

lekarze

Nasi wybitni specjaliści zajmą się Twoim wzrokiem

dr n. med.
Joanna Morawska

specjalista chorób oczu

Warszawa Ursynów
lek.
Daria Malawko

specjalista chorób oczu

Warszawa Ursynów
lek.
Karolina Biała-Gosek

specjalista chorób oczu

Warszawa Ursynów
Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub