Konsultacje foniatryczne

W CM MAVIT istnieje możliwość poddania się konsultacji foniatrycznej z użyciem wideostroboskopu. Badanie ma na celu diagnozę i leczenie chorób krtani oraz wszelkiego rodzaju zaburzeń dotyczących emisji głosu u dzieci i dorosłych.

Wideostroboskopia to nowoczesna, nieinwazyjna metoda badania krtani z użyciem światła stroboskopowego, dająca możliwość dokumentacji filmowej i zdjęciowej. Dzięki rejestrowaniu migawką kamery częstotliwości drgań fałdów głosowych można bardzo dokładnie (w powiększeniu) ocenić drgania strun głosowych. Badanie stroboskopowe wykonuje się korzystając z endoskopu sztywnego, co pozwala na doskonałą wizualizację wnętrza krtani lub wykorzystując endoskop giętki, który umożliwia badanie strun głosowych, także podczas mowy, śpiewu, kaszlu oraz u małych dzieci.


Typowe dolegliwości narządu głosu skłaniające do wizyty u lekarza foniatry to:

  • utrzymująca się chrypka
  • osłabienie głosu
  • bezgłos
  • kaszel
  • duszność
  • podejrzenie zmian w krtani.

Katowice:

Chcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach CM MAVIT zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Centrum Medycznym MAVIT dostępne są w naszych placówkach oraz pod adresem www.mavit.pl/o-nas/dane-osobowe.


lub zadzwoń

Do góry