Chirurgiczne leczenie progenii

Progenia jest wrodzoną wadą kostną zgryzu. Charakteryzuje się przerostem żuchwy i wydłużeniem trzonu – objawia się to nadmiernym wysunięciem brody.

Progenia jest wadą uwarunkowaną genetycznie, wykryta we wczesnym stadium jest możliwa do  wyleczenia bezinwazyjnego. W dalszym stadium leczenie ortodontyczne nie jest skuteczne, a osoba borykająca się z progenią kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego.

Leczenie operacyjne progenii poprzedza leczenie ortodontyczne, które może trwać nawet przez dwa lat. Lekarz ortodonta ustawia zęby w taki sposób, aby było możliwe prawidłowe złożenie zgryzu podczas wykonywanego zabiegu.

Leczenie chirurgiczne jest jedyną metodą całkowitego wyleczenia progenii.

Plan leczenia najczęściej ustalają trzej specjaliści: ortodonta, chirurg i protetyk, którzy wybierają i decydują o najodpowiedniejszej metodzie leczenia. W zależności od wady operację wykonuje się nie tylko na kościach żuchwy, lecz także na górnej szczęce, która dosyć często nie jest całkowicie rozwinięta. 

Katowice:

Chcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu umawiania wizyt, udzielania odpowiedzi na pytania i udzielania informacji o usługach CM MAVIT zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych 2016/679 (RODO). Informacje o przetwarzaniu danych osobowych w Centrum Medycznym MAVIT dostępne są w naszych placówkach oraz pod adresem www.mavit.pl/o-nas/dane-osobowe.


lub zadzwoń

Do góry