LASEROWA KOREKCJA WAD WZROKU

Laserowa korekcja wad wzroku polega na, odpowiedniej do wady wzroku, zmianie kształtu rogówki za pomocą lasera excimerowego lub lasera femtosekundowego tak, aby załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę, tworząc wyraźny obraz. 

Zabieg trwa kilkanaście sekund i jest wykonany w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu.

Do zabiegu kwalifikowani są Pacjenci:

  • między 20 a 60 r.ż. oraz osoby powyżej 40 r.ż. do zabiegu Presbyond
  • ze stabilną wadą wzroku od co najmniej roku

Za pomocą laserowej korekcji wzroku korygujemy:

  • krótkowzroczność od -0,5 D do -10 D
  • nadwzroczność od +0,5 D do +6 D
  • astygmatyzm do 5 D
  • presbyopię (starczowzroczność)

Krótkowzroczność (myopia) – układ optyczny oka jest zbyt silny, promienie świetlne skupiają się przed siatkówką, wskutek czego przedmioty znajdujące się w oddali są zamazane. Korekcja laserowa osłabi go poprzez spłaszczenie rogówki.

Nadwzroczność (hypermetropia), potocznie dalekowzroczność – układ optyczny oka jest za słaby, promienie świetlne skupiają się za siatkówką, wskutek czego przedmioty znajdujące się blisko są zamazane. Korekcja laserowa wzmocni go poprzez uwypuklenie rogówki. 

Astygmatyzm – w wyniku nieregularnej krzywizny rogówki lub soczewki promienie świetlne skupiają się w różnych punktach, co powoduje nieostre widzenie z bliska i z daleka. Korekcja laserowa wyrówna krzywiznę rogówki i doprowadzi do skupienia promieni w jednym punkcie siatkówki. 

Presbyopia (starczowzroczność) – pojawia się około 40-45 roku życia i polega na utracie zdolności akomodacji oka wskutek utraty elastyczności soczewki, co powoduje spadek możliwości ostrego widzenia przedmiotów z bliska. 

Zapraszamy do obejrzenia webinarów nt. laserowej korekcji wad wzroku:

Chcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

lub zadzwoń

Do góry