Marta i Fabian pożegnali się z okularami

Marzysz, aby widzieć świat wyraźnie – bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych? Zastanawiasz się, jak by było, budzić się rano i nie szukać okularów, a świat widzieć takim, jaki jest? Chcesz pływać, jeździć na rowerze, biegać, skakać, tańczyć… swobodnie, bez wady wzroku?

Możesz zmienić swoje życie już dziś i zyskać nową jakość widzenia dzięki laserowej korekcji wzroku!

Poznaj historie dwóch osób: Marty i Fabiana, którzy pozbyli się wady wzroku.

Pani Marta miała krótkowzroczność obojga oczu: - 4,25 OP i - 4,75 OL oraz niewielki astygmatyzm. Po dokładnym badaniu kwalifikacyjnym, obejmującym szczegółową ocenę stanu narządu wzroku ­– wadę wzroku, ostrość widzenia, ustawienie gałek ocznych, średnicę źrenicy, ocenę rogówki, soczewki i dno oka – zaproponowałam najnowocześniejszą metodę korekcji laserowej ReLEx® Smile, do której Pani Marta doskonale się kwalifikowała – mówi specjalista chorób oczu lek. Danuta Horodyńska.

W metodzie ReLEx® Smile pooperacyjne dolegliwości bólowe są niewielkie, a ostrość wzroku poprawia się bardzo szybko. Na takiej metodzie zależało naszej Pacjentce.

„Wadę wzroku miałam od 17 lat. Już w szkole podstawowej zaczęłam nosić szkła kontaktowe, które może nie były aż tak bardzo uciążliwe jak okulary, ale męczące było ciągłe pamiętanie o płynie, pudełku, etc. Okulary były moją zmorą ­– parowały w pomieszczeniach, zalewał je deszcz... spadały z nosa. Najgorzej było na basenie z dziećmi” – mówi Marta.

Tuż przed wejściem na salę zabiegową środkiem dezynfekującym oczyszczono skórę okolic oczu,  a następnie wpuszczone zostały krople znieczulające, dzięki temu Marta nie odczuwała bólu podczas zabiegu.

Na salę zabiegową, w której znajduje się laser, zaprowadziła Martę pielęgniarka. Następnie Pacjentka CM MAVIT została poproszona o położenie się na stole operacyjnym.

Ramię lasera femtosekundowego zostało ustawione dokładnie nad okiem Marty. W innowacyjnej metodzie korekcji wzroku ReLEx® Smile – wiązka lasera wykonała warstwowe cięcie rogówki i utworzyła tzw. soczeweczkę, która została usunięta przez małe nacięcie. Doprowadziło to do zmiany krzywizny rogówki w oczach Marty i usunięcia wady wzroku.

Podczas zabiegu z Martą cały czas był lekarz prowadzący, który na bieżąco informował ją o wszystkich etapach procedury. W trakcie zabiegu obecny był także inżynier sprzętu medycznego, który czuwa nad prawidłowym działaniem lasera, podczas każdego zabiegu laserowej korekcji wzroku przeprowadzanego w CM MAVIT w Warszawie.

Zaprogramowana do wady wzroku Marty wiązka lasera femtosekundowego w niespełna 30 sekund wykonała wewnątrzrogówkowe nacięcia.

Po zabiegu Marta została zaprowadzona do specjalnie przyciemnionej sali pozabiegowej i odpoczywała tam przy dźwiękach kojącej, relaksacyjnej muzyki. Następnie lekarz zbadał oczy Marty i przekazał szczegółową instrukcję, jak należy dalej postępować w okresie rekonwalescencji.

Na pierwszej wizycie kontrolnej – dzień po zabiegu – ostrość wzroku Pani Marty bez okularów osiągnęła już 90% widzenia. Tydzień po zabiegu korekcja wady wzroku była już całkowita w obojgu oczach. Osiągnęliśmy pełne usunięcie wady wzroku i bardzo dobre widzenie relacjonuje specjalista chorób oczu lek. Danuta Horodyńska, która kwalifikowała do zabiegu, operowała i opiekowała się Pacjentką.

„Kilka dni po zabiegu nastąpiło oficjalne i uroczyste wyrzucenie okularów, płynów do szkieł oraz pudełek na szkła. Wzniesiony toast brzęczy mi ciągle w uszach – zaczął się nowy etap w życiu” – dodaje Pacjentka CM MAVIT, Marta.

„Cieszę się każdym dniem, kiedy nie muszę przecierać chusteczką zabrudzonych deszczem okularów, tylko wystawiam twarz do nieba i pozwalam, żeby deszcz po prostu na nią padał” – mówi z radością w oczach Marta.

Sprawdź, czy laserowa korekcja wzroku jest dla Ciebie. Wystarczy, że wypełnisz zawarty na stronie internetowej CM MAVIT Formularz kwalifikacyjny lub skontaktujesz się z Centrum Telefonicznym CM MAVIT 22 569 59 00.Dlaczego Fabian tak bardzo chciał się pozbyć wady wzroku i jakie były jego wrażenia kilka tygodni po zabiegu? – przeczytaj, co odpowiedział.


„Główną przyczyną była chyba piłka, bo wada była na tyle duża, że na boisku grałem już na wyczucie. Poza tym czasem nawet miałem trudności z poznaniem znajomych na ulicy” – mówi Fabian, lat 22.

Pan Fabian nosił okulary od 9 roku życia, miał dość sporą wadę wzroku -5 OP i -6,25 OL, oprócz krótkowzroczności obojga oczu miał także spory astygmatyzm. Wada była stabilna, co było jednym z elementów, które kwalifikowały Pacjenta do zabiegu. Zbyt cienka rogówka uniemożliwiała wzięcie pod uwagę wszystkich dostępnych metod laserowej korekcji wad wzroku stosowanych w CM MAVIT w Warszawie.  Po dokładnym badaniu kwalifikacyjnym okazało się, że mogę zaproponować Panu Fabianowi nowoczesną metodę  –  EBK Premium – mówi specjalista chorób oczu lek. Jolanta Kramasz.

Zabieg rozpoczął się od usunięcia nabłonka rogówki. Następnie specjalnie zaprogramowana wiązka lasera excimerowego pozwoliła na precyzyjne i szybkie skorygowanie wady wzroku, dzięki nadaniu rogówce odpowiedniego kształtu.

Samo działanie lasera trwało 40 sekund, a pobyt Fabiana na sali zabiegowej kilkanaście minut.

Zaraz po wstaniu z łóżka operacyjnego Fabian mógł bez okularów czytać litery z tablicy.

Dobra współpraca pomiędzy lekarzem a Pacjentem – Fabianem także miała wpływ na przewidywalność zabiegu. W CM MAVIT przyjazne relacje są tworzone już od pierwszej wizyty aż do zakończenia rehabilitacji, a Pacjenta zawsze prowadzi ten sam lekarz, który kwalifikuje.

„Oczy jeszcze dochodzą do siebie, ale zmiany już są niesamowite. Różnica w widzeniu jest wielka! Pierwsze dni po zabiegu były naprawdę ciężkie, ale warto było dla takiej jakości widzenia” – mówi Fabian, prawie miesiąc po zabiegu.

Po miesiącu od zabiegu ostrość wzroku Pana Fabiana osiągnęła przewidywany rezultat, pozwalając na dobre widzenie bez konieczności noszenia okularów – relacjonuje specjalista chorób oczu, lek. Jolanta Kramasz, która opiekowała się Pacjentem od pierwszej wizyty, operowała, kontrolowała proces gojenia się oczu i poprawy widzenia przez cały okres rekonwalescencji.

Jeśli zmagasz się z wadą wzroku, możesz to zmienić i uzyskać nową jakość widzenia dzięki laserowej korekcji wady wzroku.

Laserowa korekcja wad wzroku obecnie uznawana jest za najbardziej bezpieczną, skuteczną i przewidywalną metodę pozbycia się wady wzroku. Bezpieczeństwo zabiegu wynika ze stosowania w CM MAVIT najnowocześniejszej generacji laserów – dowiedz się więcej o sprzęcie.

Ogromne znaczenie ma także doświadczenie lekarzy przeprowadzających laserową korekcję wzroku. Lekarze z CM MAVIT wykonali ponad 8 tysięcy zabiegów laserowej korekcji wady wzroku.

Wszystko to sprawia, że nie musisz obawiać się, że laser uszkodzi Twoje oczy lub pogorszy Twój wzrok – nic takiego się nie wydarzy.

Chcesz spełnić swoje marzenie o dobrym wzroku i raz na zawsze pożegnać się z okularami?

Oto kilka etapów do uzyskania nowej jakości widzenia.

1 ETAP: UMÓWIENIE WIZYTY

2 ETAP: WIZYTA KWALIFIKACYJNA

  • specjalista po bardzo dokładnym badaniu zaproponuje najlepsze dla Ciebie rozwiązanie pozbycia się wady wzroku.

3 ETAP: ZABIEG

  • w znieczuleniu miejscowym w kilka sekund zostanie usunięta Twoja wada wzroku. 

4 ETAP: KONTROLA PO ZABIEGU

  • otrzymasz bezpłatne badania kontrolne przez 1 miesiąc po zabiegu oraz zestaw kropli pozabiegowych.

Sprawdź, czy jesteś kandydatem do laserowej korekcji wzroku.

Chcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

lub zadzwoń

Do góry