Metoda ReLEx® Smile

ReLEx® Smile jest najnowszą, innowacyjną techniką korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego. Jej istota zawiera się już w samej nazwie – ReLEx® Smile czyli Refractive Lenticule Extraction – Small Incision Lenticule Extraction, po polsku – refrakcyjne usunięcie soczeweczki przez małe otwarcie.

W metodzie ReLEx® Smile zmiana krzywizny rogówki następuje na skutek wycięcia laserem femtosekundowym VisuMax® określonej warstwy rogówki, zwanej soczeweczką (ang. lenticule), o grubości i kształcie zależnym od rodzaju wady wzroku. W metodzie ReLEx® Smile soczeweczkę usuwa się prze niewielkie (do 4 mm) nacięcie. Nie ma konieczności wytwarzania płatka rogówki, a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss. 

Zalety ReLEx® Smile

Metodę ReLEx® Smile wyróżnia precyzja wykonania, jednoetapowość i zminimalizowane ryzyko powikłań pooperacyjnych. Małe nacięcie decyduje o zaletach tej metody: powierzchowne warstwy rogówki zostają nietknięte, zachowując właściwości biomechaniczne rogówki, mniejsze jest uszkodzenie nerwów powierzchownych rogówki – co z kolei zmniejsza objawy suchego oka. Metoda umożliwia minimalną inwazyjność w struktury oka. W metodzie ReLEx® Smile większa część rogówki zostaje nienaruszona. Dla zobrazowania innowacyjności tej metody doskonałe będzie porównanie zabiegu do usunięcia wyrostka robaczkowego metodą endoskopową.

CM MAVIT w 2013 roku jako pierwsze w Polsce wprowadziło do swoich usług zabiegi laserowej korekcji wzroku innowacyjną metodą ReLEx® Smile.

Obecnie innowacyjna technika ReLEx® Smile wykorzystywana jest do korekcji krótkowzroczności
od -0,5D do -10D i astygmatyzmu krótkowzrocznego od -0,25D do -5D. 


Metoda SMILE
Metoda SMILE

Przebieg zabiegu

Laser VisuMax - sala zabiegowa
Laser VisuMax - sala zabiegowa

Podczas zabiegu laserowej korekcji metodą ReLEx® Smile niezbędna jest koncentracja i zachowanie przez pacjenta spokoju – należy patrzeć w światełko fiksacyjne lasera i utrzymywać oko oraz głowę w pozycji stabilnej. Cięciu laserowemu nie towarzyszy żaden ból. Pacjent może odczuwać jedynie pociąganie, które wynika z unieruchomienia oka pierścieniem ssącym, jak również z mechanicznego rozwarstwiania soczewki (z ang. lenticule). Tuż po zabiegu Pacjentowi wpuszczane są do zoperowanego oka krople przeciwzapalne i antybiotykowe. Przez kilka godzin odczuwać może lekkie pieczenie i szczypanie pod powieką górną (miejsce niewielkiego powierzchownego nacięcia rogówki pokrywa się w tym czasie nabłonkiem). Przez kilka dni widzenie może być zamglone, a jego pełna stabilizacja następuje w ciągu kilkunastu dni po zabiegu. 
CRS MASTER
CRS MASTER
Laser excimerowy MEL 80
Laser excimerowy MEL 80
Laser VisuMax
Laser VisuMax
Laser VisuMax
Laser VisuMaxChcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

lub zadzwoń

Do góry