Nowatorstwo

CM MAVIT posiada największe w Polsce doświadczenie w wykonywaniu zabiegów femtoLASIK – Centrum wprowadziło tę metodę, jako pierwsze w Polsce, na początku 2008.

W celu zmniejszenia potrzeby noszenia okularów do czytania u osób po 40 roku życia, chcących poddać się laserowej korekcji wady wzroku, CM MAVIT wprowadziło metodę LBV z mikromonowizją!

Od 2013 roku wykonujemy zabiegi ReLEx® Flex i ReLEx® Smile, które też zaczęliśmy wykonywać jako pierwsi w Polsce. Posiadamy największe doświadczenie w wykonywaniu zabiegów laserowej korekcji wprowadzanymi na rynek metodami. Pierwszy zabieg metodą ReLEx® Smile przeprowadziliśmy pod koniec 2013 roku, wykonaliśmy ponad 300 zabiegów tą techniką.

ReLEx® Smile (czyli Refractive Lenticule Extraction – Small Incision Lenticule Extraction)
to najnowocześniejsza metoda laserowej korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego. Metodę tę wyróżnia precyzja wykonania, jednoetapowość i zminimalizowane ryzyko powikłań. Przy metodzie ReLEx® Smile nie ma konieczności tworzenia płatka rogówki,
a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss.

Jeden etap, jeden laser

Zabieg laserowej korekcji ReLEx® Smile wykonywany jest przy użyciu wyłącznie jednego lasera femtosekundowego VisuMax® firmy Carl Zeiss Meditec. Oznacza to o wiele mniejszą zależność
od różnych czynników środowiskowych.

Mniejszy ból pooperacyjny

Brak konieczności usuwania nabłonka – zostaje więc wyeliminowany ból pooperacyjny, który wiąże się z usunięciem nabłonka.

Mniejsze objawy zespołu suchego oka

Przy tej metodzie jest niewielki wpływ na nerwy powierzchniowego splotu nerwowego rogówki, a po zabiegu występują o wiele mniejsze objawy zespołu suchego oka.

Mniejsze ryzyko ektazji

Po zabiegu metodą ReLEx® Smile w niewielkim stopniu zostaje naruszona stabilność biomechaniczna rogówki, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko ścieńczenia wtórnego rogówki (ektazji).
Chcesz umówić wizytę
lub dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz

lub zadzwoń

Do góry