CM Mavit - Logo
Warszawa – Bielany

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 8:00 - 20:00

sob: 8:00 - 15:00

Warszawa – Ursynów

Ośrodek Diagnostyczny Centrum Medycznego MAVIT w Warszawie

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

godziny pracy:

pon-pt: 08:00 - 20:00

Katowice

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach

ul. Szopienicka 65, 40-431 Katowice (Nikiszowiec)

godziny pracy:

pon-nd: 8:00-20:00 infolinia; całodobowo - ostry dyżur

Biuro Zarządu
Centrum medyczne Mavit Sp. z o.o.
ul. Podleśna 61, 01-673 Warszawa
Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z:
Karol Tondera
Dyrektor Operacyjny Spółki

CM MAVIT wyróżnione certyfikatem Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent

Centrum Medyczne MAVIT zostało wyróżnione certyfikatem: Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent. Tym samym nasze ośrodki znalazły się  w gronie laureatów II edycji programu certyfikacji szpitali, ocenianych pod kątem zachowania wysokich standardów bezpieczeństwa zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu. Wyróżnienie przyznawane jest przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, składającą się z praktyków, naukowców, naukowczyń oraz przedstawicieli i przedstawicielek towarzystw medycznych.

Certyfikat sygnowany przez członków Rady Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali to świadectwo wysokich standardów bezpieczeństwa w placówkach i potwierdzenie podjęcia działań na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy personelu medycznego. Certyfikat jest jednocześnie wyrazem uznania dla wysokich kwalifikacji personelu i efektywnego zarządzania. Jakość wykonywanych usług zależy między innymi od wykorzystywanego sprzętu oraz od zapewnienia bezpieczeństwa personelowi medycznemu oraz pacjentom przy wykonywaniu procedur medycznych. (…) Deklaracja „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”, to inicjatywa Koalicji, która została przygotowana w oparciu o Dyrektywę Rady Unii Europejskiej, dotyczącą zapobiegania zranieniom ostrymi narzędziami w sektorze szpitali i opieki zdrowotnej oraz wytycznych przygotowanych przez ministerialny Zespół ds. Zapobiegania i Zwalczania Zakażeń i Chorób Zakaźnych wydanych na łamach zeszytów Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

– Przyznanie naszym szpitalom certyfikatu Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent, jest dla naszej firmy bardzo ważnym wyróżnieniem. Potwierdza, że podejmowane przez nas działania w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa zarówno naszym pacjentom, jak i pracownikom są prawidłowe. Jest to dla nas również silna motywacja do jeszcze większych starań w tym zakresie. Nawet jeśli jest bardzo dobrze, zawsze może być jeszcze lepiej – komentuje przyznanie nagrody Prezes Zarządu Centrum Medycznego MAVIT Marcelina Kostrakiewicz.

– Otrzymanie certyfikatu Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent potwierdza, że dany szpital stosuje się do najważniejszych zasad i standardów bezpieczeństwa. Z pewnością przekłada się to również na bezpieczeństwo pacjentów podczas ich pobytu w polskich szpitalach. Cieszy nas, że w tym roku otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń i certyfikowaliśmy dwa razy więcej placówek. Wierzymy, że w 3 edycji certyfikacji będzie ich jeszcze więcej. Pamiętajmy, bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent!” – mówi dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt Przewodniczący Rady Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

W tegorocznej edycji certyfikacji szpitali wyróżnionych zostało 108 placówek w całej Polsce.

źródło: www.deklaracja-bezpiecznyszpital.pl

Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?
Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na Twoje pytania!
lub