Aktualności

CM MAVIT z innowacyjnym systemem oczyszczania powietrza oraz zestawem przepływowych i bezpośrednich lamp UV-C

2020-04-24

W trosce o zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa wszystkich Pacjentów, którzy z przyczyn medycznych podczas ogłoszonego stanu epidemii, nie mogą przerwać rozpoczętego leczenia i muszą regularnie zgłaszać się do Szpitali Specjalistycznych CM MAVIT lub wymagają pilnej konsultacji, w części A naszego Szpitala w Warszawie w systemie wentylacyjno-klimatyzacyjnym zainstalowaliśmy urządzenia wykorzystujące technologię promieniowej jonizacji katalitycznej (RCI ActivePure), natomiast w części B i C Szpitala w Warszawie oraz w Szpitalu w Katowicach zainstalowaliśmy zestaw przepływowych i bezpośrednich lamp UV-C.

Technologia RCI wzorowana jest na procesach naturalnie zachodzących w przyrodzie - fotokatalizie. Jest to jedyna na świecie technologia pozwalająca na obecność ludzi w trakcie procesu oczyszczania powietrza.

Promieniowa Jonizacja Katalityczna skutecznie oczyszcza powietrze oraz powierzchnię eliminując bakterie, m.in. Klebsiella pneumoniae New Delhi – NDM 1, VRE, MRSA, Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter baumannii, Clostridium difficile, Legionella, Rodzina Anthrax (wąglik – Bacillus spp.), wirusy (m.in. COVID-19, H1N1, H5N8, Norowirusy, WZW typu. A), alergeny, pleśń oraz grzyby.

W zestawie lamp UV-C wykorzystywane jest promieniowanie elektromagnetyczne ultrafioletowe, które sterylizuje powierzchnie i powietrze będące w zasięgu emisji lamp. Promienniki skutecznie eliminują z otoczenia bakterie, wirusy i zarodniki grzybów.

Połączenie stosowanych w naszych placówkach zaostrzonych procedur bezpieczeństwa wraz z tymi innowacyjnymi systemami, pozwoli nam na bezpieczne kontynuowanie działalności Szpitali Specjalistycznych CM MAVIT oraz udzielanie niezbędnej pomocy Pacjentom, którzy nie mogą zwlekać z zaplanowanymi operacjami.

Do góry